صفحه اصلي > پارسی > معرفی       
پنج شنبه ١٥ خرداد ١٣٩٩
 

معرفی طرح پارک علمی کودک و نوجوان

طرح پارک علمی کودک و نوجوان توسط شرکت پژوه‌افزار لیان در سال 1393 تهیه و پس از تایید پارک علم و فناوری خلیج فارس و موافقت استانداری بوشهر و معاونت علمی ریاست جمهوری با حمایت مالی از طرح، وارد مرحله اجرا شد. این طرح تکمیل‌کننده طرح پردیس علمی کودک و نوجوان است که از بهار 1388 با حمایت استانداری بوشهر و پارک علم و فناوری خلیج فارس با برگزاری دوره‌های آموزشی دانش‌های نوین اجرا شده است.
طرح پردیس علمی کودک و نوجوان در بهار 1388 پیشنهاد و با حمایت استانداری بوشهر و پارک علم و فناوری خلیج فارس به منظور دستیابی به اهداف زیر اجرایی گردید:
1-    آشنایی دانش آموزان با دانش‌های نوین،
2-    ایجاد بسترهای علمی و کاربردی به منظور ارائه ایده‌های نو،
3-    آموزش کار گروهی در بین دانش‌آموزان از طریق ایجاد گروه‌های فناوری،
4-    پرورش استعداد‌های دانش‌آموزان از طریق آموزش مهارت‌های علمی و فناوری،
5-    حمایت از تشکیل تیم‌های دانش‌آموزی نوآور به منظور ساخت محصولات فناورانه،
6-    ایجاد بسترها و مشوق‌های لازم به منظور افزایش ثبت اختراع در بین دانش‌آموزان.
به عنوان مهمترین دستاورد طرح مذکور می‌توان از فراهم نمودن فضای آموزشی، آزمایشگاهی و کارگاهی با تجهیزات مناسب برای گروه سنی دانش‌پژوهان و موضوعات آموزشی، و برگزاری دوره‌های آموزشی دانش‌های نوین در قالب دوازده ترم 16 جلسه‌ای در زمینه‌های اخترفیزیک، الکترونیک، رباتیک و کامپیوتر نام برد.

 

افتتاح پردیس علمی کودک و نوجوان در بهار 1388 توسط استاندار و ریاست پارک علم و فناوری خلیج فارس

 

پس از اجرای موفق طرح پردیس علمی کودک و نوجوان و با تکیه بر تجارب حاصل از آن، طرح پارک علمی کودک و نوجوان با انگیزه توسعه فضای آموزشی و اضافه کردن موضوعات پیشرفته‌تری در شاخه‌های نانوفناوری، انرژی‌های نو، فیزیک نوین، الکترونیک و رباتیک، کاربردهای لیزر، ... به برنامه آموزشی، پیشنهاد و با قبول حمایت از سوی معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهوری و استانداری بوشهر از بهمن ماه 1393 آغاز به کار کرد. 

 

بازدید معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور و ریاست دانشگاه خلیج فارس از تجهیزات آموزشی پارک

کل بازديدهاي سايت: 81996 | بازدیدهاي امروز سايت: 11 | کل بازدیدهاي این صفحه: 1574 | بازديدکنندگان آنلاين: 1 | زمان بارگذاري صفحه: 0.13
آدرس: بوشهر، خیابان خلیج فارس (ساحلی)، بعد از مجتمع فرهنگی هنری، پارک علمی کودک و نوجوان تلفن: 33333560 (077)
  نمابر: 33330136 (077)
همه حقوق متعلق به پارك علم و فناوری خليج فارس و شرکت پژوه‌ افزار لیان است. Copyright © Persian Gulf Science and Technology Park and Lianware Co. Ltd. All rights reserved.